• کاتالوگ محصولات الفا ژاپن

  الفا

  کاتر وسیله ای است با تیغ تیز که برای بریدن اجسامی از جنس کاغذ ، پلاستیک ، موکت ، پارچه و … استفاده می شود . به علت تیزی فوق العاده زیاد این وسیله از آن به عنوان سلاح سرد نیز استفاده می شود .

  این وسیله معمولاً از دو قسمت اصلی تشکیل شده است :

  بدنه و تیغه . که در آن بدنه می تواند از جنس فلز و یا پلاستیک به اندازه تقریبی عرض ۲۵ الی ۳۰ میلی متر و طول ۷۵ الی ۱۰۰ میلی متر و ضخامت ۱۰ الی ۱۵ میلی متر می باشد.

  تیغه در اشکال مختلف بصورت چند قسمتی که هر قسمت پس از مصرف و کند شدن شکسته شده و قسمت بعدی مورد استفاده قرار می گیرد و یا بصورت دو طرفه که وقتی یک طرف تیغه بعداز مصرف کند شد از طرف دیگر آن استفاده می شود. حقیقت امر اینست که این تیغها به غیر از موکت توانایی برش خیلی چیزهای دیگر را نیز دارند .

  کاتر ها در سایزهای مختلف ساخته میشوند که بعضی از آنها کاربرد ابزاری ندارند و معمولاً در دسته بندی لوازم التحریر قرار میگیرند این کاتر ها برای استفاده در جعبه ابزار به هیچ عنوان مناسب نیستند اما بعضاً مشاهده میشود خیلی از مردم از کاتر های مربوط به کاغذ برای انجام امور تعمیرات منزل نیز استفاده میکنند که خب کار بسیار خطرناکی است . کاتر ها دارای تیغ های برنده ای هستند که معمولاً در اکثر موارد قابل تعویض نیز میباشند .

  انواع کاتر ها :

  همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد کاتر ها در سایزبندی های مختلفی ساخته میشوند که تعدادی از آنها کاربرد ابزاری ندارند . به غیر از این از نظر شکل و عملکرد کلیه کاتر ها به یک شکل هستند . البته خاطرنشان میسازد کاتر های دیگری نیز در بازار موجود هست که به شکل پارو ساخته میشوند و کاربرد آنها در نظافت و پاک کردن شیشه میباشد .

  آن تیغ ها کاربردی متفاوت با کاتر مورد بحث ما دارد . همچنین خاطرنشان میسازد در ابعاد صنعتی کاتر هایی وجود دارند که تیغ های انحنا داری را دارند این تیغ ها جهت انجام امور پلیسه گیری در کارخانجات تولید لوازم پلاستیکی مورد استفاده قرار میگیرند و لذا کاربردی برای جعبه ابزار شما نخواهند داشت .

  ۱) دسته کاتر نباید مستقیم و راست باشد بلکه باید سر کاتر دارای یک منحنی باشد تا کار با آن راحت تر باشد .
  ۲) در بازار کاتر هایی با بدنه فلزی نیز موجود است . خرید آنها را توصیه میکنیم .
  ۳) کاتر باید دارای محفظه ای جهت قرار دادن تیغ زاپاس باشد .
  ۴) مکانیزم قفل شدن کاتر را حتماً قبل از خرید بررسی نمایید . اگر این مکانیزم ضعیف باشد میتواند باعث بروز جراحت هنگام کار شود .

  توجه : کاتر ابزار خطرناکی است هنگام کار با آن حتماً به نکات ایمنی توجه نمایید . کاتر اره نیست !!

  کاتالوگ محصولات الفا ژاپن

  کاتر قلمی وسیله ایست که برای ایجاد برشهای بسیار ظریف با دقت بالا مانند ساخت ماکت، برش دقیق شیارهای شابلون و یا گوشه های عکس مورد استفاده قرار می گیرد. از کاتر قلمی می توان برای بریدن اجسامی از جنس کاغذ ، مقوا ، موکت و یا پلاستیک نیز استفاده نمود .

olfa
کاتالوگ محصولات الفا ژاپن

اولفا تولید کننده ابزار آلات برش می باشد که در سال ۱۹۶۷ در بریتانیا تاسیس گردید .

کیفیت برتر تیغه های الفا نتیجه ی فرایند چند مرحله ای است و از بهترین فولاد برای ساخت آنها استفاده میشود .

تمامی محصولات اولفا مورد بررسی و کنترل دقیق قرار میگیرند تا محصولاتی با بالاترین سطح کیفی به دست

مشتریان برسد و همین امر باعث شده در بین برند های تولیدی محصولات مشابه الفا سرآمد باشد و در عرصه های

بین المللی بالاترین رتبه رضایتمندی مشتریان را از آن خود نماید .

محصولات اولفا مجموعه استاندارد  و مدرنی می باشند که با

رنگ زرد ایمن و تیغه های اتومات ایمن به بازار عرضه می شوند .

از محصولات برتر و پر فروش این برند میتوان به پلکسی بر و کاتر گرد اشاره کرد .

اینستاگرام اولفا